Danske Landskabsarkitekters Årsberetning 2022-23

AKTUELT / 13.03.23

Forsidefoto: Arenakvarteret – et nyt bykvarter i Ørestaden. Tegnestuen Vandkunsten har udarbejdet masterplan for Arenakvarteret, hvor der lægges særlig vægt på mødet mellem by og fælled. Billedet viser kanaler der slynger sig ind i byområdet og fungerer som lokal håndtering af regnvand, der optræder som en integreret del af landskabsdesignet for byfælleden. Fotograf: Kirstine Autzen

Nu kan vi løfte sløret for foreningens årsberetning. Du kan nu dowloade of læse 'Kureren', og se alle stemningsbillederne fra året der gik

I forbindelse med Danske Landskabsarkitekters generalforsamling den 24. marts, udkommer nu foreningens årsberetning, Kureren.

Udover bestyrelsens beretning, virksomhedsplan og stemningsbilleder fra året der gik, indeholder årsskriftet også dagsorden og information om økonomi og medlemsudvikling samt en masse beretninger fra alle de vigtige faglige råd og udvalg, hvor DL er repræsenteret.

Download Kureren her (pdf)

Ønsker du en trykt udgave tilsendt med posten kontakt sekretariatet på [email protected]. Vi uddeler i øvrigt den trykte udgave på selve generalforsamlingen.

Husk at tilmelde dig generalforsamlingen senest den 17. marts. Læs mere og tilmeld dig her.

Plads til bynatur – Skovbrynet Basecamp, Lyngby / Kragh & Berglund

Læs mere

Vi bruger cookies for at forbedre din oplevelse af vores website. Ved at benytte vores website accepterer du brugen af cookies.

Cookiepolitik >