Danske Landskabsarkitekters Årsberetning 2020-21

AKTUELT / 10.03.21

Forsidefoto: Solnedgangspladsen i Gammel Skagen af Kristine Jensen Landskab & Arkitektur i samarbejde med billedhugger Ingvar Cronhammar og lysdesigner Bjarne Frost. Projektet er en del af Realdanias kampagne Stedet Tæller. Fotograf: Adam Mørk. Copyright: Kristine Jensen, Landskab & Arkitektur.

Nu kan vi løfte sløret for foreningens årsberetning. Du kan nu læse 'Kureren' online, og se alle stemningsbillederne fra året der gik

I forbindelse med Danske Landskabsarkitekters generalforsamling den 19. marts, udkommer nu foreningens årsberetning, Kureren.

Udover bestyrelsens beretning, virksomhedsplan og stemningsbilleder fra året der gik, indeholder årsskriftet også dagsorden og information om økonomi og medlemsudvikling samt en masse beretninger fra alle de vigtige faglige råd og udvalg, hvor DL er repræsenteret.

Download Kureren her (pdf)

Ønsker du en trykt udgave tilsendt med posten kontakt sekretariatet på [email protected].

Husk at tilmelde dig generalforsamlingen senest den 14. marts. Læs mere og tilmeld dig her.

Læs også Kureren herunder:

Plads til sammenhæng – Sundstrup Havn, Viborg / ArkPlan Landskabsarkitekter

Læs mere

Vi bruger cookies for at forbedre din oplevelse af vores website. Ved at benytte vores website accepterer du brugen af cookies.

Cookiepolitik >